Більше плоских покрівель

Октябрь 8, 2019
Кровля по окончании работ

Плоскі покрівлі сьогодні характерні не тільки для багатоповерхових будинків. Це практичне раціональне рішення все активніше застосовується в індивідуальному житловому будівництві, оскільки має ряд істотних переваг перед скатними покрівлями. Розберемо їх по порядку.

Забронювати квитки на літак ви можете на avia proizd, гарантується надійність і якість.

менша площа

Для двох будинків однакової площі звичайна двосхилий покрівля займе на 50% більше квадратних метрів, ніж плоска. Отже, плоскій покрівлі потрібна менша кількість матеріалів для її покриття.

простота конструкції

У будинках з плоскою покрівлею відсутня такі складні конструктивні елементи, як кроквяна система, що включає мауерлат, прогони, крокви і стійки, а також лати, контробрешетка, фінішне покриття скатів (черепиця, шифер, ондулін та ін.).

Більше простору

Актуально з урахуванням дефіциту землі і високу вартість земельних ділянок. На плоскій покрівлі можна організувати зону відпочинку, розбити квітник, посадити траву.

У наш побут міцно увійшли поняття «експлуатована покрівля» і «зелена покрівля». Зараз активно розробляються нормативні документи на проектування та експлуатацію «зелених» покрівель.

Навіть неексплуатована простір плоскої покрівлі може принести користь. Йдеться про можливість встановити обладнання для будинку, наприклад, антени, які на плоскому даху зручно налаштовувати, вентиляційні установки або набирають популярність сонячні батареї.

можливість надбудови

Теж актуально в зв'язку з високою вартістю земельних ділянок. Підростають діти, заводять свої сім'ї. Доцільно заздалегідь передбачити можливість надбудови додаткового поверху, ніж тулитися в існуючих кімнатах або вкладатися в придбання нового житла.

Як реалізувати переваги плоскої покрівлі?

Всі ці переваги хороші, якщо ними можна скористатися. Чому раніше індивідуальні будинки з плоским дахом в помірних і північних широтах були рідкістю? Через відсутність якісних ізоляційних матеріалів, здатних захистити дах від холоду і протікання. Зате в країнах з сухим і спекотним кліматом плоскі покрівлі поширені дуже широко, оскільки дані питання не актуальні.

Рассказать о статье