Методи зварювання серед захисних газів

Октябрь 19, 2022

Методи зварювання в середовищі захисних газів: TIG, MIG MAG. Що характерно для кожного з них та що їх відрізняє? TIG (вольфрамовий інертний газ) - це метод, при якому електрична дуга створюється за допомогою вольфрамового електрода, що неплавиться (у середовищі інертного газу). До його переваг можна віднести: чистоту та високу якість зварного шва, відсутність бризок рідкого металу та простоту контролю зварювальної ванни. Зварювання TIG найчастіше виконується з використанням аргону чи гелію. Дуга між електродом, що не плавиться, і зварюваним матеріалом плавить його поверхню. У цьому способі немає необхідності додаткового матеріалу (при необхідності він подається вручну або за допомогою автоподатчика). До Ваших послуг аргонна зварка Львів за самою вигідною та недорогою ціною.

Метод MIG (Metal Inert Gas) є процес дугового горіння в середовищі інертного газу, під час якого метали з'єднуються шляхом нагрівання їх дугою. Процес зварювання заснований на електродуговому плавленні електродного дроту, який змотується з барабана з постійною швидкістю. Метод MIG використовується для зварювання алюмінію та його сплавів, а також міді. У свою чергу MAG (Metal Active Gas) - це зварювання електродом, що плавиться, в середовищі активних газів, таких як вуглекислий газ або його суміш з аргоном. І в цьому випадку дріт плавиться в електричній дузі, яка змотується з барабана з постійною швидкістю. Відмінність у тому, що використовується інший захисний газ. Метод МАГ застосовується при зварюванні низьколегованих та нелегованих конструкційних сталей.

TIG-гази

Ми вже згадували, що зварювання TIG потребує інертного газу. Найчастіше це аргон, можливо суміш аргону та гелію (особливо при зварюванні міді, алюмінію та інших кольорових металів). Сам по собі гелій використовується дуже рідко, хоча він збільшує швидкість зварювання та теплову енергію дуги – іноді його застосовують для механізованого зварювання TIG. Все тому, що за нормальних умов зварювання у гелієвому захисті у нас можуть виникнути проблеми із підтриманням стабільності зварювальної дуги. У методі TIG якість захисного газу дуже впливає на робочий процес. Тому рекомендується використовувати аргон не нижче 4,0, а краще 4,5 або 5,0 (це форма найвищої чистоти – 99,995%). Сам по собі цей газ використовується для зварювання титану, кислототривких сталей та алюмінію.

Рассказать о статье