Регулярне скошування - це ключовий фактор отримання привабливого і здорового зеленого газону. Як вибрати найкращу газонокосарку для вашого газону? Наше керівництво допоможе вам знайти підходящу модель.
На сайте https://strument.com.ua/ компании Strument, вы можете купить все необходимое для садоводства.
Найкраща газонокосарка для невеликих газонів
Механічна газонокосарка, або обертається газонокосарка, працює, коли ви штовхаєте її замість електричного приводу. Ножі встановлені в циліндрі, що обертається при штовханні газонокосарки. Завдяки цьому здійснюється точне і рівне скошування. Компактна конструкція дозволяє легко маневрувати механічної газонокосаркою, об'їжджаючи об'єкти на газоні. Механічна газонокосарка також майже не займає місця при зберіганні.
Найкраща газонокосарка для малих і середніх газонів
Електрична газонокосарка працює від джерела електроживлення завдяки чому скошування стає дитячою забавкою. Як правило, електричні газонокосарки легко можуть об'їжджати різні предмети на вашому газоні. І більшість електричних газонокосарок випускається зі зручним контейнером або мішком для збору скошеної трави. Вони не виробляють великий рівень шуму і поставляються в енергозберігаючих варіантах виконання. Пам'ятайте, що відповідно до законодавства країн ЄС більшість електричних газонокосарок поставляється з коротким шнуром електроживлення, тому вам знадобиться подовжувач шнур.
Також в даний час продаються акумуляторні і роботизовані газонокосарки. Вони зазвичай коштують трохи дорожче.
Найкраща газонокосарка для середніх і дуже великих газонів
Для великих газонів, як правило, використовуються бензинові газонокосарки. Вони також є дуже практичним рішенням, якщо ви перебуваєте далеко від розетки електроживлення. Бензинові газонокосарки більш потужні і важкі, ніж електричні, а також вони досить великі за розміром. Бензинова газонокосарка менш екологічно безпечна, ніж електрична, через викид відпрацьованих газів. Ви також можете придбати самохідні бензинові газонокосарки з сидінням для водія, які розраховані на великі газони і поля з трав'яним покриттям площею понад 500 квадратних метрів (більше 5000 квадратних футів).
Виберіть необхідну ширину скошування
Газонокосарки мають різну ширину скошування. В якості практичного правила, ніж ширше газонокосарка, тим швидше ви виконаєте роботу. При визначенні правильної ширини скошування також необхідно врахувати розмір газону.
Газони від малого до середнього розміру
На таких газонах підходящої буде ширина скошування 29-33 см (11-13 дюйма). Вони часто є більш легкими і компактними газонокосарками, якими легко керувати і які легко розміщуються на зберігання після використання.
Газони від середнього до великого розміру
На таких газонах достатньою буде ширина скошування 38 см (15 дюймів).
Газони від великого до дуже великого розміру
В цьому випадку вам необхідно використовувати ширину скошування 38 см (15 дюймів) і більше.
Якщо у вас великий газон з великою кількістю дерев або чагарників, менша ширина скошування може виявитися більш зручною.
Регульована висота скошування
У більшості газонокосарок є можливість регулювання висоти скошування. Регулюючи висоту скошування, ви збільшуєте або зменшуєте відстань між ножами і землею, щоб зрізати траву точно на потрібну висоту. Деякі газонокосарки дозволять вам точно встановити необхідну висоту скошування; у інших є набір стандартних уставок значень висоти скошування.
Потужність
Потужність і швидкість газонокосарки найчастіше вказується в Ватах і числі оборотів в хвилину. В якості практичного правила, чим менше газон, тим менше буде потрібно потужності для його скошування. Тому електричні газонокосарки поставляються потужністю 500 Ватт, але є і варіанти потужністю 1300 Ватт. Бензинові газонокосарки зазвичай більш потужні, ніж електричні, тому вони краще підходять для скошування великих площ.
Збір скошеної трави
Деякі газонокосарки залишають скошену траву позаду себе на газоні. Вам потрібно зібрати всю скошену траву, що може зайняти досить тривалий час, якщо у вас великий газон. Саме тому більшість газонокосарок поставляється з контейнером або мішком для збору скошеної трави. Це дозволить вам заощадити багато часу і сил.
Мульчування при скошуванні
Газонокосарка з мульчуванням - ще один варіант виконання. Газонокосарка такого типу розрізає скошену траву на дрібні частки і рівномірно роздуває їх на трав'яне покриття. Це запобігає висиханню грунту і створює менше ймовірності розмноження грибків. Скошена трава формує компост, який діє в якості джерела природних поживних речовин для газону.
Тример
Тример є зручним пристроєм, коли необхідно зрізати траву біля стін, огорож і клумб - або просто краях газону. Як правило, його можна використовувати в місцях, куди важко дістатися за допомогою звичайної газонокосарки. А також триммер є ідеальним інструментом для невеликих газонів на нерівній поверхні.
Малопотужні тримери добре підходять для стрижки країв газону, в той час як більш потужні можна використовувати для скошування бур'янів і більш високої трави з грубими стеблами. Триммери мають пластиковий ніж або нейлонову волосінь. Велика перевага нейлонової волосіні полягає в тому, що якщо вона рветься, то втрачається тільки невелика частина волосіні з усієї котушки. Волосінь можна висунути - вона висувається або автоматично, або вручну.
Ви завжди повинні використовувати захисні окуляри, довгі штани і закриті черевики при використанні триммера.