І все ж: як не зробити помилку? Як вибрати весільного фотографа і на що звертати увагу?
Профессионал своего дела свадебный фотограф Киев, гарантирует качество услуг.
1. Особиста зустріч - обов'язкова!
Ваша співпраця з фотографом має розпочатися з особистої зустрічі. «Зав'язати» особисте знайомство з фотографом стоїть хоча б тому що ця людина буде перебувати поруч з вами протягом всього весільного дня, давати різні поради. Фотограф повинен бути вам приємний, симпатичний, інакше вам буде некомфортно працювати, і це негайно позначиться на вашому святковому настрої. Зустрітися потрібно і для того щоб дізнатися, як працює фотограф, що входить у вартість його послуг. Тільки на особистій зустрічі можна подивитися фотокниги і друковані фотографії, які, до слова будуть дуже відрізнятися від цифрових.
2. Одного портфоліо недостатньо
Не варто й говорити про те, що фотографи поміщають в портфоліо тільки кращі кадри. Якщо ви вже вибрали фотографа, попросіть його показати вам 2-3 «повні весілля». Справжньому професіоналу нічого буде соромитися або приховувати, і він без питань покаже вам фотографії за вашим бажанням. Не обов'язково переглядати всі фото досконально: навіть побіжного перегляду досить, щоб зрозуміти, наскільки добре фотограф працює в тому чи іншому жанрі, як-то: портрет, пейзаж, репортаж. Тим більше, все весілля різні: десь емоцій більше, десь - менше. Хороший фотограф зуміє красиво відзняти будь-яке весілля.
3. Головне - якість, а не кількість
Кількість фотографій на виході - річ дуже умовна. Жоден професійний фотограф не зможе сказати вам точно, скільки фотографій ви отримаєте після весілля. В середньому хлопцям віддається 300-500 фотографій, але і ці цифри неточні. Все буде залежати від безлічі факторів: скільки годин буде працювати фотограф, скільки подій відбудеться, скільки буде гостей і якими вони будуть - енергійними або стриманими, і т.д. Якщо фотограф впевнено обіцяє вам 1500 кадрів, варто задуматися, що це будуть за фото? Ймовірно, що повторюються кадри і технічний сміття.
4. Бажання клієнта - закон
Справжній професіонал уважно вислухає і врахує всі ваші побажання щодо весільної фотозйомки, розповість, як комфортніше організувати зйомку, а також застереже від можливих форс-мажорів. Професійний фотограф ніколи не стане «гнути свою лінію» і, наприклад, відмовляти хлопців проводити весільний банкет в кафе N, тому що там темні стіни і «хороших фотографій там не отримають». Відмовляючись справлятися з труднощами, фотограф зізнається в своєму непрофесіоналізмі.
5. Додаткова інформація - обладнання
Ще один критерій, на який можна звернути увагу при виборі весільного фотографа - використовуване обладнання. Звичайно, в цифрову епоху цей критерій втратив свою актуальність, став не таким важливим, яким був 5 або 10 років тому. Найчастіше новачки, тільки зайшли на ринок, використовують аматорські фотоапарати з неякісною оптикою. В результаті виходять не найякісніші кадри, однак найчастіше недосвідчений очей цього не помічає. Якщо ж вас такий стан справ категорично не влаштовує, та й до того ж ви помічаєте найменший недолік на фото, уточніть, яким обладнанням зазвичай користується фотограф: скільки у нього фотоапаратів, яка оптика, чи є додаткове світло тощо. Однак повторюся, що вибирати фотографа тільки по техніці в сучасному світі неправильно.