Промивання теплообмінників газового котла: хімія, рідини, спеціальні засоби

Сентябрь 3, 2020
Типы материалов и их

Спеціальна хімія для промивання теплообмінника газового котла допомагає прибрати вапняні відкладення з його стінок. Якщо в якості теплоносія використовується жорстка вода, що містяться в ній домішки при нагріванні утворюють міцний наліт на стінках теплообмінника, це призводить до значного зниження теплообміну. Засмічення трубопроводів опалювальних систем накипом провокує підйом тиску в системі і швидко виводить обладнання з ладу. Спеціальна рідина для промивання теплообмінника газового котла дозволяє вирішити проблему і позбавити його від всіх скупчилися відкладень.

Якісна промывка теплообменника може бути тільки з промивочним приладом.

Методи очищення теплообмінників

Для відновлення нормальної роботи газового котла можуть використовуватися такі способи:

Механічна чистка. Це досить трудомісткий і малоефективний процес: він не дозволяє повністю звільнити стінки від накипу, до того ж, немає можливості дістатися до важкодоступних ділянок. Також присутній великий ризик пошкодження обладнання.

Хімічна промивка. Вона являє собою обробку труб зсередини спеціальними рідинами, що містять агресивні хімічні речовини. Промивання теплообмінників газового котла кислотою дає відмінні результати, цей метод дозволяє усунути навіть застарілі міцні відкладення.

Рідина для промивки теплообмінника котла подається в систему, їй забезпечується рух за допомогою циркуляційного насоса. Процедура займає від 1 до 4 годин, в результаті відновлюється первісна працездатність всієї опалювальної системи (і котла, і теплообмінника, і бойлера).

Спеціальна рідина для промивки теплообмінників газових котлів містить розчин соляної або сірчаної кислоти, також можуть використовуватися деякі органічні кислоти. Вибір залежить від матеріалу теплообмінника і від конкретного типу забруднень. Наприклад, соляна кислота не використовується для приборів із нержавіючої сталі, так як вона швидко зашкодить метал.

Технологія хімічної промивки

Спеціальна хімія допомагає ефективно рятувати опалювальне обладнання навіть від застарілих відкладень, що утворилися через несвоєчасне обслуговування. Його бажано проводити мінімум 1 раз на рік, а краще виконувати його до і після опалювального сезону. Засіб для промивки теплообмінника газового котла при правильному використанні не ушкоджує стінки і не дає негативних наслідків для газового обладнання.

Установки працюють таким чином:

Підготовлений за інструкцією розчин засобу для чищення теплообмінника котла заливається в мийку, після чого циркуляційний насос забезпечує йому рівномірний розподіл.

У процесі циркуляції агресивний хімічний реагент вступає в реакцію з сольовими відкладеннями і розчиняє їх.

Насос забезпечує пряме і реверсивний рух реагенту для максимально ефективної промивки.

Після завершення процедури залишки розчину зливаються і нейтралізуються, теплообмінник додатково промивається.

Нейтралізовані засіб для промивки теплообмінників газових котлів стає безпечним для навколишнього середовища, його можна утилізувати за допомогою каналізації. Процедура займає відносно мало часу і не вимагає надмірних витрат. Спеціальні засоби запобігають порушення в роботі опалювальних котлів і забезпечують їм багаторічну безвідмовну експлуатацію.

Правильно підібрані засоби для чищення теплообмінника газового котла допомагають відновити ефективність його роботи. Пального на обігрів буде витрачатися менше, це дозволить звести до мінімуму витрати на опалення будинку. Захист від корозії забезпечить системі довговічність, вона багато років не потребують капітального ремонту. Таким чином, всі витрати на обслуговування трубопроводів виявляться гарантовано виправданими: вам не доведеться витрачати велику суму на відновлення опалення в будинку.

Рассказать о статье