Трохи більше 20 років з'явився почасти новий для нашої країни кровлеьний матеріал, який ліг в основу оригінальної і ефективної кровлеьной системи, що отримала широку популярність під різними назвами - гнучка черепиця, бітумна черепиця або м'яка покрівля.
Придбати квитки на поїзд за вигідною ціною ви можете купити на сайті проїзд юа.
Насправді цей матеріал був новинкою тільки для нашої країни, оскільки він був винайдений в Америці в кінці 19 століття, і в середині 1950-х років в США і Канаді цей тип матеріалу був доведений до високої якості, завоювавши левову частку ринку. Сьогодні 90% покрівель в Північній Америці покрито саме бітумною черепицею, і це не ринковий змову - це данина високій якості покрівельного матеріалу, його довговічності і привабливому зовнішньому вигляду.
Технологія виробництва гнучкої черепиці.
Гнучка черепиця - це фрагментовані гонтове дахове покриття. Гонти або листи покрівлі вирізаються на спеціальному обладнанні з рулонного бітумного матеріалу. Кожен гонт має довжину близько 1 метра і задану виробником форму нижньої кромки. При комбінації гонту на покрівлі завдяки цим вирізам формується візерунок, який в підсумку ми бачимо на даху.
Із зовнішнього (лицьовій) сторони кожен гонт покритий пофарбованої кам'яної крихтою (базальтовий гранулят, забарвлений за технологією високотемпературного випалу). Деякі виробники замість кам'яної посипки покривають свою покрівлю мідним листом, що дарує можливість отримати якісну мідну покрівлю на бітумної основі.
З виворітного боку на гонт нанесено шар клею, який при монтажі злипається, і забезпечує повну герметичність покрівельного покриття. Таким чином з безлічі дрібних фрагментів виходить монолітний гідроізоляційний килим, який із зовнішнього боку має заданий візерунок і колір.
Основний шар кожного гонту гнучкої черепиці являє собою композитний склад на бітумній основі, армований нетканим скловолокном. Бітумний компонент забезпечує покрівлі водонепроникність і гідроізоляційні якості, а стеклохолст відповідає за стабільність покрівельного покриття в процесі експлуатації.
Відомо, що звичайний бітум погано переносить вплив ультрафіолету і в відкритому вигляді погано переносить вплив ультрафіолету - він стає крихким і втрачає все гідроізоляційні якості.
Бітум, застосовуваний при виробництві гнучкої черепиці, значно відрізняється за своїми характеристиками від звичайного бітуму. Він значно довговічніший, пластичнее і витривалішими до дії ультрафіолету і перепадів температур.
Ці показники досягаються процесом окислення бітуму, що забезпечує стабільність матеріалу. Штучно окислений матеріал перестає реагувати на дії навколишнього середовища і зберігає первинний склад протягом усього терміну служби. Також додатково до складу бітуму, що використовується у виробництві гнучкої черепиці додатково вводяться різні добавки, що додають покрівельного покриття відмітні властивості, такі як гнучкість, що дозволяє черепиці в точності повторювати будь-які вигини конструктивної основи покрівлі та гарантувати герметичність покрівельного покриття навіть на найскладніших видах покрівлі.
На сьогоднішній день, мабуть, Ви не знайдете більш м'якого матеріалу для виконання гідроізоляції на криволінійних поверхнях (конуси, башточки, сферичні і слухові вікна та ін.), Ніж бітумна черепиця.
Ще одна властивість, яке набуває гнучка черепиця після збагачення бітуму модифікаторами - це її термостійкість. Бітумна черепиця здатна витримувати температуру покрівлі від -70 до + 80-120 градусів, що забезпечує її відмінні термостійкі якості на всій території Росії.
Таким чином, ми розуміємо, що кліматичних обмежень для застосування цього матеріалу немає. Термін гарантії, що надається на якісну гнучку черепицю різними виробниками коливається від 20 до 25 років. Деякі виробники дають гарантійні терміни 30, 40 і 50 років, але варто відзначити, що гарантійні терміни в 50 років, дають тільки американські виробники, на бітумну черепицю Vip класу, наприклад, CertainTeed на моделі Grand Manor, Centennial Slate, Independence.